ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Biuletyn Tygodniowy z 15.01.2017

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami.
1. Wystąpienie Jakuba Bartyzela na temat wpływu zewnętrznych zanieczyszczeń na jakość powietrza wewnątrz budynków (konferencja JPEE’2017) – video
2. Program walki ze smogiem (m.in. ocieplenie budynków) w expose Premiera Morawieckiego
3. Stanowisko IEŚ-EP dot. ulgi podatkowej oraz informacja o działaniach rządu w tym temacie
4. Poparcie dla postulatu BPIE dot. świadectw energetycznych
5. Akcja „Trzymaj ciepło” w Poznaniu
Efektywna Polska UPDATE  15.12.2017
Wystąpienie Jakuba Bartyzela na temat wpływu zewnętrznych zanieczyszczeń na jakość powietrza wewnątrz budynków (konferencja JPEE’2017) – video
Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystąpienia Jakuba Bartyzela, doktora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na Konferencji JPEE’2017, podczas której zaprezentował on badania dotyczące wpływu zewnętrznych zanieczyszczeń na jakość powietrza wewnątrz budynków. Z wypowiedzi prelegenta wynika m.in. że w zależności od wieku budynku i szczelności okien do pomieszczeń przedostaje się od 30 do 80 procent pyłów zawieszonych z powietrza z zewnątrz.
CZYTAJ
Program walki ze smogiem (m.in. ocieplenie budynków) w exposé Premiera Morawiec-kiego
Nowy premier w swoim exposé powiedział „Z powodu smogu umiera przedwcześnie 48 tys. Polaków rocznie, a dym z palenia w piecu śmieciami nie ulatuje do nieba. Ten pył trafia do płuc naszych i naszych dzieci. Ale zdajemy są równie sobie również sprawę z tego, że nie wszystkich stać na czystsze paliwo. Dlatego program walki ze smogiem to program wsparcia najuboższych, których nie stać dziś na ocieplenie domu na wymianę okien czy drzwi, nie stać na dobre – nie trujące – paliwo. Chcemy zlikwidować to ubóstwo energetyczne i poprawić jakość życia wszystkich Polaków. Chciałbym też podziękować pionierom walki o czyste powietrze. Wszystkim organizacjom pozarządowym, ruchom miejskim, które od kilku lat wykonują bardzo dobrą robotę.”
CZYTAJ
Stanowisko IEŚ-EP dot. ulgi podatkowej oraz informacja o działaniach rządu w tym temacie
We wtorek 12 grudnia przekazaliśmy stronie rządowej stanowisko IEŚ-EP dotyczące ulgi podatkowej. Wszystko wskazuje na to, że jest to dobry czas na dyskusję – Rząd jest zainteresowany tematem, o czym świadczy m.in. pojawienie się tego tematu na np. konferencji organizowanej przez MIiB 14 grudnia w Warszawie.
CZYTAJ
Poparcie dla postulatu BPIE dot. świadectw energetycznych
Instytut Ekonomii Środowiska-Inicjatywa Efektywna Polska (IEŚ-EP) poparła pomysł BPIE, by w MIiB utworzyć grupę roboczą ds. świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Wierzymy, że taka grupa skupiającą różnych interesariuszy przyczyniłaby się m.in. do uruchomienia skutecznych programów wsparcia modernizacji budynków jednorodzinnych.
czytaj
Akcja „Trzymaj ciepło” w Poznaniu
Polecamy Państwa uwadze ciekawą akcję o charakterze doradczym oraz edukacyjno-informacyjnym, która już po raz dziewiąty organizowana jest wspólnie przez UM Poznań i spółki energetyczne Veolii. Daje ona możliwość bezpłatnego przeprowadzenia badań termowizyjnych domów jednorodzinnych oraz kamienic. W tegorocznej edycji akcji „Trzymaj ciepło” planowane jest wykonanie 500 badań (do tej pory przebadano 3729 domów jednorodzinnych i 140 kamienic).
CZYTAJ
Inicjatywa Efektywna Polska
Adres: ul. Felicjanek 10/6, 31-104 Kraków, Polska
Telefon: +48 12 222 50 11
mail WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ
Jeśli nie chcesz otrzymywać naszych wiadomości, wyślij mail o treści: Rezygnuję.
<resignlink>Jeśli nie chcesz otrzymywać naszych wiadomości, wyślij mail o treści: Rezygnuję.</resignlink>