ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Biuletyn Tygodniowy z 22.01.2017

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami.
1. „Smogowy” Wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii
2. Nowy argument za Krajowym Programem Modernizacji Budynków?
3. Pakiet zimowy i polskie ustawy
4. Seminarium „Polityka publiczna wobec ubóstwa energetycznego”
Efektywna Polska UPDATE  22.01.2018
„Smogowy” Wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii
Po zmianach w rządzie z początku stycznia Polska doczekała się wczoraj, już oficjalnie, nowego Wiceministra w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Jest nim Piotr Woźny, który będzie zajmował się m.in. poprawą jakości powietrza. Wcześniej, od maja 2017 r., nowy Wiceminister pełnił funkcję doradcy do spraw implementacji programu Czyste Powietrze w Ministerstwie Rozwoju.
CZYTAJ
Nowy argument za Krajowym Programem Modernizacji Budynków?
Nowe, unijne, wiążące cele redukcji CO2 na lata 2021-2030 w sektorach non-ETS (m.in. w sektorze komunalnym) mogą stać się ważnym argumentem za przygotowaniem i wdrożeniem Krajowego Programu Modernizacji Budynków, który przyczyniłby się do ich osiągnięcia.
CZYTAJ
Pakiet zimowy i polskie ustawy
Gdy zakończą się, trwające ciągle, prace nad tzw. pakietem zimowym UE, w ramach których ustalane są również zmiany w Dyrektywie o charakterystyce energetycznej budynków (EPBD) Polskę będzie czekało transponowanie nowych elementów do polskiej legislacji.
CZYTAJ
Seminarium „Polityka publiczna wobec ubóstwa energetycznego”
30 stycznia 2018 r. oficjalny Partner Inicjatywy Efektywna Polska – Instytut Badań Strukturalnych organizuje seminarium „Polityka publiczna wobec ubóstwa energetycznego. Propozycje rozwiązań i korzyści społeczne”. Ponieważ według naszej koncepcji, Krajowym Program Modernizacji Budynków jednorodzinnych przyczyniłby się także do zmniejszenia skali tego problemu w Polsce, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w seminarium. W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. nowy Wiceminister Piotr Woźny.
czytaj
Inicjatywa Efektywna Polska
Adres: ul. Felicjanek 10/6, 31-104 Kraków, Polska
Telefon: +48 12 222 50 11
mail WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ
Jeśli nie chcesz otrzymywać naszych wiadomości, wyślij mail o treści: Rezygnuję.Podaj również adres email, na który nie chesz otrzymywać wiadomosci.