ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Forum Energia-Efekt-Środowisko w Katowicach

10 czerwca 2015 r. w Katowicach podczas VII Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości odbyło się spotkanie Forum Energia-Efekt-Środowisko.

Głównym tematem konferencji były Aspekty techniczne i ekonomiczne dostosowania efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej do obowiązujących norm i wymogów.

Część Śląskiego Forum stanowiło 73. forum Energia-Efekt-Srodowisko organizowane przez NFOŚiGW, którego hasłem hasłem przewodnim była Kompleksowa modernizacja energetyczna  budynków oraz budownictwo energooszczędne kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju brali udział przedstawiciele Instytutu Ekonomii Środowiska oraz partnerzy wspierający Inicjatywę Efektywna Polska. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: blok pierwszy dotyczył budownictwa wielorodzinnego, natomiast drugi – w postaci moderowanej dyskusji panelowej dotyczył budynków jednorodzinnych i przygotowanego przez zespół IEŚ-KAPE-NAPE-BPIE, PWC dokumentu „Mapa Drogowa Głębokiej Termomodernizacji 2050”.

publikacje_002_1

„Mapa Drogowa Głębokiej Termomodernizacji 2050” jest inspiracją i podstawą do tworzenia przez NFOŚiGW nowego instrumentu wsparcia termomodernizacji budynków jednorodzinnych o nazwie RYŚ, który będzie opracowywany przez zespół NFOŚiGW prawdopodobnie do września 2015, co z kolei może zbiec się z wyborami parlamentarnymi (bardzo możliwe, że w przypadku zmian w rządzie program zostanie przygotowany, ale nie zostanie uruchomiony). Szczegóły zasad funkcjonowania RYŚ nie zostały przedstawione w czasie spotkania w Katowicach.

Wszystkie prezentacje ze spotkania są do pobrania na stronie Forum prowadzonej przez NFOŚiGW.

Zdjęcia z Forum autorstwa Śląskiej Izby Budownictwa (w tym, źródło zdjęcia w nagłówku).