ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Efektywna Polska włącza się w Kampanię Renovate Europe

Efektywna Polska, z początkiem roku 2016, została krajowym partnerem wspierającym Kampanię Renovate Europe. Cele Efektywnej Polski tj. wypracowanie programu renowacji budynków jednorodzinnych oraz poprawa jakości powietrza w Polsce są zbieżne z założeniami Kampanii Renovate Europe. Co więcej, Inicjatywa zrzesza ekspertów z dziedziny efektywności energetycznej, reprezentantów stowarzyszeń biznesowych oraz NGOsów, którzy już wcześniej działali lub są aktywni w ramach Kampani RE.

Wspólnie z innymi partnerami działającymi w Kampanii Renovate Europe chcielibyśmy uaktywniać interesariuszy w Polsce i zbliżać się do celu jakim są przede wszystkim, ale nie tylko, efektywne energetycznie budynki jednorodzinne i poprawa jakości powietrza.

Kampania Renovate Europe powstała z inicjatywy EuroAce – Europejskiego Sojuszu Firm na Rzecz Efektywności Energetycznej Budynków, podczas Europejskiego Dnia Renowacji w 2011 roku.

renovate

Jej ambicją jest zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynków w UE o 80% do roku 2050 w porównaniu z rokiem 2005 na drodze legislacyjnej i poprzez ambitne programy renowacji.

Kluczowymi założeniami kampanii są:

  • zwiększenie skali gruntownej renowacji budynków w Europie z 1% do 3% do roku 2020 oraz utrzymanie tej stopy
  • dopilnowanie, aby każda renowacja była głęboka lub głęboka realizowana etapami
  • pokierowanie stworzeniem i wdrażaniem skutecznej polityki i ram prawnych tak, aby były one zbieżne z ambicją REC2050

Renovate Europe jest zwolennikiem zintegrowanego i kompleksowego podejścia do energooszczędnych rozwiązań, uwzględniających zastosowanie naturalnych technologii.

Więcej informacji na temat Renovete Europe można znaleźć TUTAJ.

REC