ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Tygodniowy biuletyn informacyjny Inicjatywy EP – 17.11.2017

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami.
1. Wystąpienie Mirosława Zimnocha na temat pomiarów rozkładu przestrzennego pyłów zawieszonych w Małopolsce (konferencja JPEE’2017) – video
2. Minister Emilewicz o smogu i programie wsparcia modernizacji budynków
3. Dlaczego w Polsce mamy smog i co trzeba zrobić żeby go nie było? – wywiad z Markiem Zaborowskim
4. Biznes o związku budynków jednorodzinnych i efektywności energetycznej
 

Efektywna Polska

 

UPDATE  17.11.2017

Wystąpienie Mirosława Zimnocha na temat pomiarów rozkładu przestrzennego pyłów zawieszonych w Małopolsce (konferencja JPEE’2017) – video
Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystąpienia Mirosława Zimnocha, doktora habilitowanego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na Konferencji JPEE’2017, podczas której zaprezentował on pomiary rozkładu przestrzennego pyłów zawieszonych w Małopolsce. Dane pomiarowe zostały uzyskane za pomocą specjalnie oprzyrządowanych pyłomierzy zainstalowanych na platformach mobilnych (samochodach osobowych lub rowerach). Mobilne pyłomierze zapewniające wysoką rozdzielczość czasową pomiarów stosowało dotychczas jedynie kilka zespołów badawczych na świecie, w Polsce wykorzystano je po raz pierwszy.
CZYTAJ
Minister Emilewicz o smogu i programie wsparcia modernizacji budynków
Pamiętając o zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju dotyczącej uruchomienia programu modernizacji budynków jednorodzinnych z początku 2017 r. streszczamy ostatnie wypowiedzi Minister Emilewicz na ten temat.
CZYTAJ

 

Dlaczego w Polsce mamy smog i co trzeba zrobić żeby go nie było? – wywiad z Markiem Zaborowskim
Ponieważ, wraz ze spadkiem temperatur zewnętrznych i rozpoczęciem sezonu grzewczego, niestety smog znowu pojawił się w polskich miastach, miasteczkach i wsiach przypominamy wywiad z Markiem Zaborowskim, koordynatorem Inicjatywy Efektywna Polska, w którym przedstawiona jest smogowa diagnoza oraz sposoby na przeciwdziałanie temu problemowi.
CZYTAJ
Biznes o związku budynków jednorodzinnych i efektywności energetycznej
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z prezesem Grupy Saint-Gobain w Polsce pt. Budynki jednorodzinne kluczem do podniesienia efektywności energetycznej.
czytaj

 

Inicjatywa Efektywna Polska
Adres: ul. Felicjanek 10/6, 31-104 Kraków, Polska
Telefon: +48 12 222 50 11
mail WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ