ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Wystąpienie Piotra Lewandowskiego na temat popytu na pracę tworzonego poprzez działania modernizacyjne w budownictwie (konferencja JPEE’2017) – video

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystąpienia Piotra Lewandowskiego, prezesa Instytutu Badań Strukturalnych, na Konferencji JPEE’2017, podczas której zaprezentował on badania na temat popytu na pracę tworzonego poprzez działania modernizacyjne w budownictwie.  Z wypowiedzi prelegenta wynika m.in. że najbardziej znaczący wpływ na rynek pracy miałoby równoczesne ocieplenie budynków – ścian zewnętrznych, dachów i podłóg, wraz z wymianą okien (scenariusz IV). Przy kompleksowej termomodernizacji domów jednorodzinnych w województwach śląskim i małopolskim łącznie pracę mogłyby znaleźć nawet dodatkowe 32 tys. osób.

Raport z omawianych badań dostępny jest  na stronie IBS.

Piotr Lewandowski – Prezes Instytutu Badań Strukturalnych, ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W pracy badawczej zajmuje się min. ekonomią rynku pracy, modelowaniem makro- i mikroekonomicznym społecznych i zatrudnieniowych efektów polityki klimatycznej i energetycznej.

VIDEO

AUDIO