ZamknijMenu Your browser does not support SVG

Biuletyn Tygodniowy z 26.01.2018

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami.
1. Czwarty Krajowy Plan Działań dot. efektywności energetycznej przyjęty przez Rząd
2. Minister Emilewicz o modernizacji budynków i walce ze smogiem
3. Konferencja „Walka ze smogiem – od hasła do efektów”
4. Zapraszamy do lektury
Efektywna Polska UPDATE  26.01.2018
Czwarty Krajowy Plan Działań dot. efekty-wności energetycznej przyjęty przez Rząd
23 stycznia 2018 r. kolejny, czwarty już, Krajowy Plan Działań dot. efektywności energetycznej (KPDEE) został przyjęty przez Radę Ministrów. Przypominamy, że koncepcja Krajowego Programu Modernizacji Budynków (KPMB) przygotowana przez Instytut Ekonomii Środowiska – Inicjatywę Efektywna Polska była naszą odpowiedzią w konsultacjach społecznych na projekt KPMB.
CZYTAJ
Minister Emilewicz o modernizacji budynków i walce ze smogiem
Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz podkreśliła niedawno, że planowana jest pomoc na m.in. ocieplenie domów dla osób ubogich energetycznie na przykład przez środki z Funduszu Termomodernizacyjnego
CZYTAJ
Konferencja „Walka ze smogiem – od hasła do efektów”
Informujemy o konferencji pod hasłem „Walka ze smogiem – od hasła do efektów” organizowanej przez Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych 1 lutego 2018 r. w Warszawie. Uczestnicy, m.in. przedstawiciele rządu, nauki i działaczy antysmogowych, będą rozmawiać na temat rozwiązań systemowych i propozycji dla Kowalskiego (sesja I) i nowoczesnego transportu miejskiego (sesja II).
CZYTAJ
Zapraszamy do lektury
Sposób na walkę ze smogiem to głęboka zmiana w polskim bilansie energetycznym poprzez dywersyfikację technologiczną energetyki oraz wykorzystanie nowych, zeroemisyjnych technologii do produkcji prądu i ciepła w mikroskali. Zapraszamy do lektury nowego raportu WiseEuropa pt. “Uwalniając ukryty potencjał. Gospodarczy wpływ inwestycji w mikroinstalacje OZE oraz termomodernizację budynków”.
czytaj
Inicjatywa Efektywna Polska
Adres: ul. Felicjanek 10/6, 31-104 Kraków, Polska
Telefon: +48 12 222 50 11
mail WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ
Jeśli nie chcesz otrzymywać naszych wiadomości, wyślij mail o treści: Rezygnuję.Podaj również adres email, na który nie chcesz otrzymywać wiadomości.