ZamknijMenu Your browser does not support SVG

IEŚ-EP na XII Forum Nowej Gospodarki w Katowicach (9.06.2017)

9 czerwca w Parku Naukowo -Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach odbędzie się XII Forum Nowej Gospodarki. Hasłem wydarzenia jest: „Gospodarka niskoemisyjna szansą dla województw śląskiego i małopolskiego”.

Głównym przedmiotem debat będzie ograniczanie niskiej emisji oraz próba znalezienia odpowiedzi na pytanie jak dzisiejszy problem zmienić w szansę dla gospodarki Śląska i Małopolski. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości budownictwa czy warsztatów na temat zrównoważonego rozwoju miast. Wśród szczegółowo omawianych tematów znajdą się: rozwój firm i nowych miejsc pracy, inteligentne miasta, klastry energetyczne, działania na rzecz poprawy jakości powietrza i przeciwdziałania zmianom klimatu na poziomie lokalnym, budynki efektywne energetycznie i narzędzia pomiaru zanieczyszczenia powietrza.

W sesji po tytułem „Budynki efektywne energetycznie sposobem na smog” głos zabierze Marek Zaborowski – ekspert Instytutu Ekonomii Środowiska i koordynator Inicjatywy Efektywna Polska, który wielokrotnie wypowiadał się w temacie efektywności energetycznej budynków i zanieczyszczenia powietrza min. w wywiadzie dla czasopisma Builder  czy Biznes.alert.

W wydarzeniu wezmą także Partnerzy Wspierający dla Inicjatywy Efektywna Polska np. Janusz Starościk (Prezes Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych), Paweł Lachman (Prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła), Marek Józefiak (koordynator programu Klimat i Energia w Polskiej Zielonej Sieci), Henryk Kwapisz (Prezes Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej).

W trakcie sesji plenarnej uczestnicy Forum zastanowią się nad finansowaniem działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, systemami kontroli i nadzoru realizacji uchwał antysmogowych czy ekonomicznych i społecznych korzyściach dla regionu z rozwoju gospodarki niskoemisyjnej. Bardzo ważnym punktem dyskusji będzie odpowiedź na pytanie, jak walka o czyste powietrze może wpłynąć na rozwój firm i nowe miejsca pracy w regionie.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.